• -

FIZYKA DLA SMYKA

Category : Aktualności

W dniu 05.04 na terenie naszej placówki odbył się pokaz naukowy dla uczniów klas drugich pt.: „Fizyka dla smyka” przygotowany przez Akademię Nauki. Spotkania w ramach „FIZYKI DLA SMYKA” to niezwykle ciekawe warsztaty naukowe, w których główną i czynną rolę biorą dzieci. Tego typu zajęcia mają na celu rozbudzenie w młodych ludziach pasji do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy, a wiedza była przekazywana w sposób dopasowany do wieku i wiedzy dzieci.

Pan prowadzący zajęcia umożliwił przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Razem z dziećmi odbył fascynującą wyprawę do niezwykłego świata optyki, w którym światło i kolor grały główną rolę.

Tematem zajęć było Światło i kolor – rozszczepianie światła, tęcza, zabawa z kolorami, peryskop, światło stroboskopowego, laser, iluzje optyczne, podczerwień i ultrafiolet, świat oczami owadów  …

Dzieci miały możliwość dowiedzieć się: Jaki kolor ma światło? Jak widzą zwierzęta? Dlaczego światło lasera jest niebezpieczne? przeprowadzając kilkanaście ciekawych doświadczeń. 

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, były zachwycone eksperymentami, a na ich twarzach było widać uśmiech.

 Fotorelacja z zajęć:

Opracowanie artykułu:  Renata Tylek, Barbara Pacura


Archiwa