• -

PORANEK WIELKANOCNY KLAS PIERWSZYCH – 27.03. 2013 r.

Category : Aktualności

W Wielką Środę klasy pierwsze : klasa I ,, a ‘’ i klasa I ,, b ‘’ zaprezentowały klasom od 0 – III program artystyczny , którego celem było uświadomienie dzieciom obrzędowości związanej z przeżywaniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wśród chrześcijan . Słowa piosenki pt. ,, Co to jest Wielkanoc ?  ‘’brzmiały :

Wielkanoc , Wielkanoc ,

świat z zimy się obudził .

Te święta to pamiątka ,

że Chrystus zbawił ludzi .

To radość w wielu domach ,

na wielu kontynentach.

Wielkanoc , to radosne

I bardzo piękne święta !

Uczniowie klas pierwszych zapoznały dzieci z klas młodszych z bogatą symboliką związaną z obchodami Świąt Wielkanocnych .

Informacje nawiązujące do danego symbolu ujęte były w formę zagadek skierowanych do publiczności , obecnych nauczycieli . To sprawiało , że ,, widownia ‘’ jeszcze mocniej angażowała się w odbieranie prezentowanych treści , a także był to element zabawowy . Zagadki były bardzo ,, przystępne ‘’ . Podczas uroczystości zostało także omówione bogactwo treści przeżywanego w kościele Wielkiego Tygodnia , a w nim Triduum Paschalnego.

 Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna , która była ilustracją podejmowanych zagadnień ze szczyptą humoru i w dużej różnorodności. Na koniec padły od pierwszoklasistów piękne życzenia :

Wesołego jajka, kurczaków, baranka,

ciasta z rodzynkami, ostrego chrzanu,

tęczowych mazurków,

mokrego dyngusa i od nas całusa.

Niechaj Święta Wielkiej Nocy

będą pełne boskiej mocy,

żeby zdrówko dopisało

i jajeczko smakowało!

Przedstawiciele samorządów obydwu występujących klas – poszły też złożyć osobiście życzenia obecnej na spotkaniu – Pani v-ce Dyrektor – Pani Danucie Osuch, a także Paniom Wychowawczyniom zaproszonych klas. Częstowali również jajkiem, którego przy takiej okazji – nie mogło zabraknąć . Uroczystość razem z dziećmi przygotowały Panie Wychowawczynie Klas Pierwszych – Pani Jadwiga Puto i Pani Katarzyna Ptak.

Tekst : Katarzyna Ptak – wychowawca klasy I ,, b ‘’

                                      Zdjęcia : Rodzice klasy I ,, a ‘’(wychowawca : Jadwiga Puto


Archiwa