• -

„DROGA DO ŚWIĘTOŚCI” – APEL POŚWIĘCONY OJCU ŚWIĘTEMU

Category : Aktualności

3 kwietnia klasa II b pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Miłaszewskiej przygotowała apel upamiętniający ósmą rocznicę śmierci Błogosławionego Jana Pawła II.

               Dzieci przybliżyły sceny z życia wielkiego Polaka poprzez recytację wierszy i prozy oraz śpiew. W oparciu o multimedialną prezentację mogliśmy zobaczyć jak wyglądał Karol Wojtyła będąc małym chłopcem, młodzieńcem aż wreszcie kiedy został papieżem. Było to niezwykłe wydarzenie, gdyż po raz pierwszy wybranym papieżem został Polak, a nie Włoch. Zyskał miano Papieża Pielgrzyma. Był bez wątpienia człowiekiem, który w naszych czasach spotkał się z największą liczbą ludzi na całym świecie. Wszyscy znali Jana Pawła II. Jego twarz, spontaniczny uśmiech, sposób mówienia, a nawet sposób poruszania się. I taki obraz mamy w naszej pamięci.

Ewa Miłaszewska


Archiwa