• -

„W JĘZYKU ŻYRAFY” WARSZTATY KLAS TRZECICH W DWORZE CZECZÓW

Category : Aktualności

Żyrafa ma największe serce ze wszystkich zwierząt. I jako jedyna potrafi nawiązać porozumienie z szakalem. Każdy ma w sobie trochę z szakala. Dlaczego rozmawiając ze sobą w tym samym języku, często nie potrafimy się porozumieć? Nie rozumiemy swoich intencji, stawiamy żądania, oskarżamy się, obwiniamy wzajemnie… i jesteśmy o krok od konfliktu.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, co wyzwala konflikty i co stosować w zamian? Nauczyliśmy się, jak komunikować własne uczucia i potrzeby w sytuacjach napięcia, a także jak je rozpoznać u naszego rozmówcy. Warsztat oparty był na metodzie Porozumienia Bez Przemocy, której twórcą jest amerykański psycholog Marshall Rosenberg. Metoda ta, zwana „językiem serca”, pozwala na porozumienie oparte na naszych uczuciach i potrzebach, które są wspólne dla nas wszystkich. Pokazując, na czym polega ona w praktyce, przekonaliśmy się, że szczerość i otwartość w komunikacji to nie słabość, a siła.

Marta Biernat


Archiwa