• -

OBCHODY DNI ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

W tym roku świętujemy 43 rocznicę obchodów Dni Ziemi na świecie i 23 rocznicę obchodów w Polsce. Z tej okazji postanowiliśmy z należytym szacunkiem uczcić te obchody również w naszej szkole.

 HARMONOGRAM OBCHODÓW :

24.04 (Środa)

  • W tym dniu od samego rana ( na każdej przerwie) nasi dzielni eko-dziennikarze przeprowadzą z uczniami naszej szkoły ankietę dotyczącą problemów i postaw ekologicznych. Każda osoba która weźmie udział w ankiecie otrzyma mały upominek eko-naklejki oraz zielony koralik będący symbolem czystej niczym nie zanieczyszczonej przyrody (koraliki będą rozdawane do wyczerpania zapasów więc kto pierwszy ten lepszy J)

25.04 (czwartek)

  • Na dużej przerwie przedstawiciele każdej z klas otrzymają od eko – ogrodników po jednej doniczce z ziemią i sadzonką wiosennych kwiatów. Nasi ogrodnicy udzielą niezbędnych wskazówek dotyczących sposobu pielęgnacji kwiatów. Mamy nadzieję, ze każda klasa w należyty sposób będzie troszczyć się o otrzymany prezent.
  • W tym dniu podczas przerw eko – handlowcy zaproponują Wam zakup ciekawych gazetek ekologicznych za jedyne 60 gr. (prawdziwa okazja). Zysk ze sprzedaży gazetek zostanie przeznaczony na realizację projektu ,, Ogród w naszej szkole”

26.04 (piątek), 29.04 (poniedziałek)

  • W tych dniach uczniowie naszej szkoły podczas zajęć plastycznych z p. M. Tarsą wykonają ekologiczne prace.

Zadanie polegać będzie na opracowaniu ekologicznych projektów z wykorzystaniem niepotrzebnych przedmiotów – odpadów (np. plastikowe opakowania, zakrętki, pudła tekturowe……….itp.).

Wśród projektów mogą znaleźć się eko-rzeźby, biżuteria, projekty samochodów, ekologiczne przedmioty codziennego użytku , czy też zabawki. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w formie ekologicznej wystawy w naszej szkole. Z uwagi na to prosimy o podpisanie pracy (tytuł, klasa).

Życzymy miłej zabawy podczas obchodów DNI ZIEMI !

mgr Monika Kasprzyk


Archiwa