• -

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W KLASACH DRUGICH

Category : Aktualności

Klasy II b i II a uczestniczyły w warsztatach dziennikarskich w Dworze Czeczów. Prowadzone były przez pana Piotra Kusia wykładowcę dziennikarstwa UJ i AP.

Dzieci podzieliły się w kilkuosobowe grupy i w takiej formie pracowały w czasie warsztatów. Pan Piotr stawiał konkretne zadania. Miały np. odnaleźć w googlach informacje o najważniejszej osobie w Pacanowie, a następnie zaprezentować je pozostałym grupom. Innym poleceniem było dokończenie zdania „Gdybym był bogaty…..”, utrudnieniem dla pozostałych grup było zapamiętanie jak najwięcej usłyszanych informacji, by potem zdobyć punkty dla swojej drużyny. Gdzie lubisz wyjeżdżać na wakacje, jaka jest twoja najlepsza zabawka, czym się interesujesz to kolejne pytania dla drużyn. Najtrudniejszym zadaniem okazało się przekazanie na ucho długiej i trudnej informacji, którą podał prowadzący, a kolejna osoba miała ją przekazać następnej.

Wszyscy wspaniale bawiliśmy się, ale również zauważyliśmy jakie znaczenie ma przekazywane słowo i jak możemy różnie interpretować zasłyszane informacje. Być dziennikarzem to niełatwa sprawa, ale niektórym dzieciom bardzo się spodobała.

Ewa Miłaszewska


Archiwa