• -

WIZYTA KLASY II B W PLANETARIUM W NIEPOŁOMICACH

Category : Aktualności

26 kwietnia klasa II b była w obserwatorium astronomicznym w Niepołomicach. Uczestniczyliśmy w ciekawej prelekcji prowadzonej przez pana dr Zbigniewa Głownię, a dotyczyła Układu Słonecznego, energii słonecznej i aktywności Słońca, życiu gwiazd, galaktyki. Dowiedzieliśmy się w prosty i przystępny sposób dlaczego mamy dzień i noc oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca, jak wygląda powierzchnia Słońca. Mieliśmy możliwość przeżywania przygód wraz z astronautami w czasie „podróży kosmicznych” i symulację podróży wokół Ziemi, która być może odbędzie się w 2020 roku. Atrakcyjnym uzupełnieniem prelekcji i pokazów astronomicznych był wyświetlany seans pt. „Wiosenne Słońce”. Przez teleskop zobaczyliśmy plamy na Słońcu i mogliśmy się przekonać jak gorącą i palącą jest gwiazdą, a także obserwować ciągły ruch Ziemi.

            Piękna, słoneczna pogoda umożliwiła nam w pełni zrealizować nasze zamierzone cele. Była bardzo udaną i interesującą wycieczką. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia planetarium podczas Dni Niepołomic 24.V. – 26.V. podczas których  czekać będą „otwarte kopuły” z teleskopami do obserwacji nieba.

                                                             Ewa Miłaszewska


Archiwa