• -

MASKA TWARDZIELA, CZYLI O STEREOTYPACH KOBIET I MĘŻCZYZN W MEDIACH

Category : Aktualności

8 marca 2013r. uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach antydyskryminacyjnych w DK Dwór Czeczów.   Zajęcia prowadził p. Łukasz Kupiec.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli fragmenty filmu: „Maska twardziela”, który ukazuje szablonowy wizerunek mężczyzny: silny, twardy, odważny, nie płacze, nie okazuje uczuć i słabości . Uczniowie wypowiadali się również na temat wizerunku kobiety w mediach; ładna, bardzo szczupła modelka lub kobieta, która zajmuje się praniem, gotowaniem i opiekuje się dziećmi.

Efektem dyskusji był wniosek: nie ulegamy bezkrytycznie wszystkiemu co podają media, nie naśladujemy łatwowiernie wizerunków kobiet i mężczyzn ukazanych w mediach. Nie jesteśmy gorsi od innych, gdy okazujemy  uczucia i słabości. Powinniśmy dbać o wygląd i urodę, ale nie kosztem zdrowia i dobrego samopoczucia.

Lidia Salawa


Archiwa