• -

KLASY TRZECIE NA ZIELONEJ SZKOLE W MIĘDZYZDROJACH

Category : Aktualności

W dniach 18-29 kwietnia 2013 roku klasy trzecie przebywały w Międzyzdrojach na tzw. zielonej szkole. Trzecioklasiści pod opieką swoich wychowawczyń Marty Biernat, Katarzyny Kerep oraz wolontariuszki Barbary Śliwakowskiej uczestniczyli w programie „Na zielonej wyspie”, który przygotowały nauczycielki z Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach.

W czasie pobytu dzieci zobaczyły: pokazową zagrodę żubrów, Muzeum Przyrodnicze, Gabinet Figur Woskowych, zajęcia muzyczne „Bum-bum rurki”, przedstawienie teatralne „Biblijne przypowieści”, Aleję Gwiazd.

Codziennie odbywały się spacery na plażę i do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie uczestnicy zielonej szkoły zdobywali wiadomości i umiejętności związane z pobytem nad morzem, czyli dowiedzieli się co to jest molo, wydma, klif, poznali gatunki mew i muszli, budowa lasu, rośliny i zwierzęta lasu.

Wieczorami brali udział w zabawach i konkursach: wiedzy o Międzyzdrojach, piosenki, znajomości imion żubrów z pokazowej zagrody, budowli z piasku.

Pogoda i zdrowie dopisywały, dlatego uczniowie chętnie brali udział w zajęciach sportowych na Orliku, Miejskim Placu Zabaw i na terenie DWD.

Po powrocie dzieci mają ogromną ilość wrażeń, którymi podzieliły się z rodzicami, często wspominają sytuacje, które miały miejsce w Międzyzdrojach.

Poniżej prezentuję fotorelację z pobytu klas trzecich nad morzem.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa