• -

TRZECIOKLASISTKA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Category : Konkursy

Kilka tysięcy prac z całej Polski napłynęło na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Kultury Świata” edycja 2012/13 ETIOPIA, który patronatem objęli Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Roman Rojek Konsul Honorowy Etiopii, Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty. Organizatorzy nagrodzili i wyróżnili dużo więcej uczestników niż planowali, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki i bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze.

Prace plastyczne uczniów klasy II a, III a i III b powstały w czasie warsztatów, który zorganizowała Fundacja WYSPART. Przy tworzeniu prac dzieci wykorzystały papier, sztuczne futra, len i mnóstwo innych materiałów, a inspirowały się fauną i florą afrykańskiego państwa. Uczniowie rysowali też kredkami pastelowymi portret Etiopczyka – pana Daniela, który swoim opowiadaniem i zdjęciami wprowadzał ich w swój świat.

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Aleksandra Brozenbach laureatka, klasa III b, opiekun Marta Biernat

Igor Sobota wyróżnienie, klasa II a, opiekun Renata Tylek

Adrian Wincencik wyróżnienie, klasa III b, opiekun Marta Biernat

Tomasz Jaki kwalifikacja do wystawy, klasa II a, opiekun Renata Tylek

Dominik Matanyj kwalifikacja do wystawy, klasa III b, opiekun Marta Biernat

Kacper Chachlowski kwalifikacja do wystawy, klasa IIIb, opiekun Marta Biernat

Wiktoria Pustelnik kwalifikacja do wystawy, klasa III b, opiekun Marta Biernat

Monika Nowak kwalifikacja do wystawy, klasa III b, opiekun Marta Biernat

Kamila Kowalska kwalifikacja do wystawy, klasa III b, opiekun Marta Biernat

Weronika Grochal kwalifikacja do wystawy, klasa II a, opiekun Renata Tylek.

Wystawa i uroczyste rozdanie dyplomów planowane jest po wakacjach. Dodatkową nagrodą będzie umieszczenie prac w miesięczniku „Poznaj Świat”.

GRATULUJEMY!!!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa