• -

WYCIECZKA DO ZOO

Category : Aktualności

9 maja 2013r. dzieci z oddziału zerowego  odwiedziły krakowski ogród zoologiczny. Podczas zwiedzania mama jednej z uczennic, Pani Ewa Wiercichowska- Banach- biolog, w ciekawy sposób opowiadała dzieciom o zwierzętach  zamieszkujących  zoo. Uczniowie  mieli  okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu  oglądały  z bliska  zwierzęta,  poznały  ich wygląd i tryb życia. Największą atrakcją dla dzieci było karmienie zwierząt w mini zoo. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.


Opracowała: Magdalena Zadwórna


Archiwa