• -

SPOTKANIE Z POETĄ KRAKOWSKIM, SATYRYKIEM I BAJKOPISARZEM PANEM KAROLEM KOZŁOWSKIM

Category : Aktualności

15 maja 2013 roku  w miesiącu poświęconym książce gościliśmy w naszej szkole kolejny raz pana Karola Kozłowskiego, poetę, satyryka i bajkopisarza. Pan Karol Kozłowski jest autorem wielu ciekawych książek i bajek dla dzieci. Napisał między innymi : „Zwierzątkowo „, „Z Kozłowa do Pacanowa „, „Rusza pociąg „, „Chory kotek”, „Osa Łakomczucha „, ” „Logoludek „. Bohaterem książeczki pt :”Znajdek ” jest autentyczny kotek , zaś w książeczce pt. ”Pies Dżok „opisana jest historia prawdziwa psa , który ma w Krakowie swój pomnik .  Spotkanie z poetą odbyło się w przyjemnej atmosferze , gdyż pan Karol Kozłowski w sposób zabawny opowiadał o swoim pisaniu. Zwrócił uwagę na prawidłowe akcenty i rymy , które powinny się znaleźć w dobrze napisanym wierszu. Podczas recytacji wierszy uczył dzieci , w jaki sposób należy deklamować wiersze i prozę.  Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję kupić książeczki autorstwa pana Karola Kozłowskiego z dedykacją poety.

             Tekst i zdjęcia : Jadwiga Puto ( wychowawca kl. I a )


Archiwa