• -

OTWARCIE MAŁEGO LABORATORIUM MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE.

Category : Aktualności

Dnia 8 maja 2013 roku o godzinie 9.00  w Szkole Podstawowej Nr 124 w Krakowie przy ulicy Sucharskiego 38 odbyła się uroczystość , podczas której pani dyrektor mgr Ewa Kazberuk dokonała otwarcia Małego Laboratorium Marii Skłodowskiej – Curie w Kąciku poświęconym patronce szkoły.

W tym dniu uczniowie klas 0 – III ubrani w galowe stroje zaśpiewali hymn szkoły , którego słowa mówią o tym ,iż należy się wzorować na postawie życiowej i osiągnięciach naukowych słynnej Polki – laureatki Nagrody Nobla. Wysłuchali też z uwagą informacji na temat wyposażenia laboratorium Marii Skłodowskiej – Curie, których  udzieliła  dzieciom pani Kinga Sopel – pomysłodawczyni i główna wykonawczyni laboratorium.

Serdecznie dziękujemy pani Kindze Sopel za ten wspaniały dar , który będzie nie tylko dopełnieniem Kącika Patronki Naszej Szkoły , ale także źródłem informacji o pracy i dokonaniach naukowych słynnej Polki.

       Opracowanie i zdjęcia : Jadwiga Puto ( wychowawca kl. I a)


Archiwa