• -

„NIEZWYKŁY ŚWIAT BRACI GRIMM” KONKURS PLASTYCZNY

Category : Konkursy

Zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie małopolski konkurs „Niezwykły świat Braci Grimm” spotkał się ze sporym zainteresowaniem uczniów z różnych typów szkół naszego województwa. Najliczniej reprezentowane były szkoły podstawowe w obydwu kategoriach, plastycznej i literackiej. Najwięcej prac pochodziło od uczniów klas I-III, którzy mieli wykonać ilustrację do wybranej baśni Braci Grimm (320 prac z 70 szkół).

Spośród baśni Braci Grimm uczniowie najchętniej wybierali najbardziej znane i lubiane utwory  takie jak „Czerwony Kapturek”, „Roszpunka”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek” czy „Kot w butach”. Jednocześnie uczestnicy konkursu często poszukiwali inspiracji w mniej znanych baśniach np. „Pani Zamieć „(inna wersja tytułu Pani Zima), „Titelatury”, „Sześciu zawsze da sobie radę”, „Gwiezdne talary”, „Kum Śmierć” czy „Król Drozdobrody”.

Baśń „O rybaku i złotej rybce”, która inspirowała młodych ilustratorów do użycia różnorodnych technik plastycznych w celu zaprezentowania ich wizji złotej rybki, rybackiej sieci i morskich fal spodobała się również uczniowi klasy III b Filipowi Gastołowi, który za pracę plastyczną przedstawiająca rybaka i złotą rybkę nad morzem otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Nagrodzonemu gratulujemy!!!

Opracowanie, zdjęcie: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa