• -

ROZWIJAMY SWOJE TALENTY, ZAINTERESOWANIA I PASJE PLASTYCZNE

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 2a pod kierunkiem swojej wychowawczyni w czasie zajęć lekcyjnych i dodatkowych wykonują piękne prace plastyczne, które zdobią salę lekcyjną, korytarz szkolny oraz biorą udział w konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich z sukcesami.

Prace te są wykonane różnymi technikami- od malowania farbami, rysowania kredkami (pastelami, świecowymi, ołówkowymi), do wycinanek, wydzieranek, po kolaż, quilling, witraż, malowanie na folii, wylepianie i malowanie plasteliną i wiele innych technik.

W trakcie realizacji zajęć dotyczących lektury pt. „Calineczka” uczniowie lepili maleńką Odrobinkę. Wcześniej zrobili wiosenne łąki wykorzystując rolkę po papierze toaletowym i kolorową bibułę.

„Sprawne ręce i paluszki mamy, zrobiliśmy to sami”

Uczniowie malowali farbami plakatowymi bohaterów „Przygód Kubusia Puchatka” jednej z ulubionych lektur dzieci.

A to praca zespołowa- „Wiosna”

Dzieci pracują również w grupach. A to wynik ich wspólnej pracy:

Dzieci wykonują prace na konkursy plastyczne:

Wszystkie prace uczniowie wykonują samodzielnie, mają mnóstwo pomysłów, są kreatywni, pełni zapału do pracy oraz radości z efektów swojej pracy!!!

 Przy realizacji tematu „Papierowe składanki” powstały węże, myszki, pszczółki i ślimaczki.

Uczniowie klasy 2a są również często nagradzani w konkursach plastycznych.

Poprzez klasową wystawę prac uczniowie uczą się też jak wykonywać prace plastyczne, jakich materiałów używać, jak rozmieszczać na różnych formatach swoje rysunki, jakie stosować proporcje i barwy. Uczą się też współpracy ze sobą, aby uzyskać bardzo dobry efekt swojej pracy. Chętnie sobie pomagają, pożyczają materiały i przybory.

Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, ponieważ każdy uczeń ma szansę zaistnieć i stworzyć niepowtarzalne dzieło, które zawsze zostanie dostrzeżone i nagrodzone!!!

Wychowawca klasy 2a -Renata Tylek


Archiwa