• -

POZNAJEMY KULTURĘ NASZEGO REGIONU… LEKCJA HISTORII W MUZEUM HISTORII MIASTA KRAKOWA ULICA POMORSKA

Category : Aktualności

24 maja 2013r. uczniowie klasy 6c uczestniczyli w lekcji muzealnej: Krakowianie wobec terroru 1939- 1945- 1956 . Podczas zajęć uczniowie obejrzeli materiały archiwalne z okresu II wojny światowej  m.in.  dokumenty, fotografie, pamiątki rodzinne, a nawet dźwięki Ponadto mieli możliwość poznania historii Domu Śląskiego, który w czasie wojny był siedzibą gestapo. W piwnicach budynku znajdowały się cele aresztu, w których przetrzymywano przesłuchiwanych i torturowanych więźniów. Śladem tej historii są puste cele z zachowanymi do dziś inskrypcjami więźniów.

Bogaty materiał archiwalny, ikonograficzny, relacje świadków historii uzupełnia wirtualne archiwum, dostępne zarówno na ekspozycji, jak i w Internecie.

Lidia Salawa


Archiwa