• -

DZIEŃ DZIECKA W 2 A – WYPRAWA NA WYSPĘ ZE SNU

Category : Aktualności

W klasie 2a uczniowie wybrali się na tajemniczą, tęczową i słoneczną wyspę. Przygotowali czapeczki i okulary przeciwsłoneczne, które sami wykonali z gazet i kolorowego papieru. Towarzyszył im promyczek, który pomalował dzieciom twarze kolorowymi barwami. Dzieci zwiedziły wyspę i opowiedziały o fantastycznych miejscach, które odkryły. Każda grupa wykonała mapkę wyspy. Kiedy wszyscy zaczęli odczuwać głód postanowili zrobić sałatkę z owoców, których było bardzo dużo.  Uczniowie pracowali w grupach, myli owoce, kroili w drobną kostkę, mieszali składniki, dodawali dodatki (posypki, bitą śmietanę, rodzynki, czekoladę). Wszyscy świetnie się spisali!!!

Powstały wspaniałe, pyszne i kolorowe sałatki, które zostały pięknie udekorowane i podane. Dzieci poczęstowały również nauczycieli i panie woźne. Wszystkim bardzo smakowało!!!

Następnie wyruszyli w drogę, natrafili na różne, dziwne przeszkody, które pokonywali ze śmiechem. Przechodzili przez „tunel wykuty w skale”, „kamienistą rzeczkę, „przez przejście po wąskiej przełęczy”.

Wszyscy szczęśliwie dotarli do plaży. Zbliżał się zachód słońca. Na piasku dzieci zauważyły swoje cienie. Dzieci pomalowały rękami kontury swoich sylwetek kolorowymi farbami. Było mnóstwo radości.

Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie z wyspy ze snu.

Promyczek uniósł dzieci i poszybowały nad morzem. Znikła powoli tęczowa wyspa, a wszyscy znaleźli się w klasie. Piękny sen się skończył. Ale czy był to sen? Dzieci zobaczyły, że w klasie znalazły się zrobione przez nich mapy, a na tablicy wisiały ich tęczowe cienie.

mgr Renata Tylek


Archiwa