• -

Z ŻYCIA ZERÓWKI

Category : Aktualności

W Maju dzieci z oddziału zerowego miały okazję rozwijać swoje zainteresowania, talenty, oraz poszerzać wiedzę uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez zaproszonych gości. Pani Ewa poprowadziła zajęcia dotyczące zwierząt. Dzieci dowiedziały się wiele  ich życiu wyglądzie oraz zwyczajach. Uczniowie oglądali albumy, atlasy przyrodnicze oraz plansze związane z tematem zajęć. Na zakończenie Pani Ewa nauczyła nas piosenki o jamniczku.

Do zerówki zawitał także Pan Błażej z kilkoma instrumentami muzycznymi. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wyglądają prawdziwe dudy, skrzynia oraz bęben. Dzieci dowiedziały się, iż są to instrumenty charakterystyczne dla muzyki irlandzkiej. Uczniowie obejrzeli budowę instrumentów, oraz posłuchali utworów wykonanych przez Pana Błażeja. Każde dziecko mogło spróbować zagrać na zaprezentowanych instrumentach.

Opracowała : Magdalena Zadwórna


Archiwa