• -

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Category : Aktualności

Podczas apelu przygotowanego 26 kwietnia przez uczniów klasy 4a nasza szkolna społeczność miała okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, umożliwiającej poznanie okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Narrator – w tym wypadku mama, grana przez jedną z uczennic, prostym językiem nakreśliła niesfornym córkom sytuację, jaka panowała w kraju w XVIII w., opowiadała jak doszło do uchwalenia konstytucji i jakie zmiany ona wnosiła. Ponadto zaserwowała publiczności niezwykłą podróż w czasie do sali sejmowej, gdzie rozgorączkowana szlachta gorąco dyskutowała z patriotami nad reformami państwa.

Szczególne brawa należą się aktorom, którzy znakomicie wcielili się w rolę szlachty i damy z epoki oraz ich Rodzicom, którzy przygotowali wspaniałe kostiumy.

mgr Barbara Faron


Archiwa