• -

SZLAKIEM SAMORZĄDNOŚCI KRAKOWSKIEJ

Category : Aktualności

Pod koniec kwietnia grupa uczniów z klas piątych i szóstych, biorących udział w projekcie Uczeń-Obywatel koordynowanym przez Panią Paulinę Sobkowiak z Domu Kultury im. Gałczyńskiego, wzięła udział w wycieczce szlakiem samorządności krakowskiej. Poczynając od kościoła Mariackiego, odbyliśmy wędrówkę po krakowskim Rynku, odwiedzając miejsca związane z kształtowaniem się i początkami samorządu miejskiego. Przy kościele Mariackim mieliśmy okazję dowiedzieć się, że była to świątynia ufundowana przez mieszczan. Oglądaliśmy też kamienicę Hetmańską, w której być może niegdyś zbierali się rajcy miejscy na ważne narady… Kolejnym punktem zwiedzania były Sukiennice oraz Ratusz, gdzie poznaliśmy dalszy ciąg historii rządów w mieście.

Na koniec, pod obecną siedzibą magistratu przy placu Wszystkich Świętych, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania przygotowane przez przewodniczkę. Była to trudna, lecz z pewnością ciekawa lekcja historii…

mgr Barbara Faron


Archiwa