• -

„W JĘZYKU ŻYRAFY” – WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS IV I V

Category : Aktualności

„Dlaczego tak trudno nam się porozumieć? I to wcale nie z przedstawicielami innych narodów czy kultur (…)? Czy jest jakiś sposób na to, żeby się skutecznie dogadać?”

Nad tymi pytaniami zastanawiali się uczniowie klas czwartych i piątych podczas warsztatów „W  języku żyrafy”, prowadzonych w dniach 13 i 14 maja przez trenera rozwoju osobistego w Domu Kultury „Dwór Czeczów”.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się nie tylko, że żyrafa ma największe serce ze wszystkich zwierząt i że jako jedyne zwierzę potrafi nawiązać porozumienie z szakalem, ale i tego, że każdy człowiek może mieć w sobie zarówno trochę z żyrafy będącej uosobieniem dobra, jak i szakala stanowiącego synonim zła.

Dzięki zajęciom mogli zrozumieć, co wyzwala konflikty, w jaki sposób należy wyrażać własne uczucia w sytuacjach napięcia, a także w jaki sposób można je rozpoznać u innych. W „porozumieniu bez przemocy” niezbędne jest bowiem rzetelne określenie własnych emocji, a to dopiero początek sukcesu!

Dlatego wszyscy po zakończonych warsztatach postanowili być żyrafami!

Oprac. koło redakcyjne pod opieką mgr Barbara Faron


Archiwa