• -

GWIEZDNA PRZYGODA W MOA

Category : Aktualności

W dniu 21 czerwca uczniowie klasy 2a pojechali na wycieczkę do MOA -Młodzieżowego Obserwatorium  Astronomicznego w Niepołomicach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym dziecka oraz nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego, przygotowana została w obserwatorium oferta edukacyjna dla najmłodszych. Uczniowie wzięli udział w prelekcji połączonej z zabawą, która  pozwoliła im dowiedzieć się w prosty sposób dlaczego mamy dzień i noc oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca, jak wygląda powierzchnia Słońca przez teleskop oraz przeżyć przygody wraz z astronautami w czasie „podróży kosmicznych”. Różnorodność zagadnień przeniosła uczniów w otaczający nas Wszechświat także dzięki Planetarium, gdzie odbyli podróż po nocnym niebie. Sprzęt obserwacyjny jakim dysponuje obserwatorium umożliwia każdemu z uczestników przeprowadzenie obserwacji tych obiektów, które aktualnie można dostrzec na naszym niebie.

Po wizycie w MOA wszyscy uczniowie z wychowawczynią i mamami wybrali się do malowniczego rynku w Myślenicach na lody. W ten upalny piątek dzieci miały mnóstwo wrażeń oraz atrakcji.

Opracowanie artykułu wychowawca klasy 2a – Renata Tylek


Archiwa