• -

GOŚCIE Z IRLANDII

Category : Aktualności

28 czerwca 2013r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/2013 gościliśmy młodzieżową orkiestrę (46 muzyków) z prowincji Ulster w Irlandii Północnej. The South Ulster Youth Band jest energicznym zespołem młodych muzyków, którzy swoim talentem dostarczają przyjemności wszystkim słuchaczom. Zespół założony przez Irlandzką Południową Radę Edukacji i Bibliotek ma swoją siedzibę w Portadown w hrabstwie Armagh, gdzie spotyka się w sobotnie poranki. Młodzi muzycy prezentują szeroki repertuar obejmujący klasyczne utwory, muzykę sakralną, motywy z filmów, popowe hity i piosenki estradowe oraz bluesa.

Na swoim koncie mają występy w najbardziej prestiżowych miejscach w Irlandii oraz poza granicami kraju. Poprzednie kierunki tras obejmowały: Krainę Jezior w Anglii, Szkocję, Georgię w USA, Wiedeń, Paryż oraz jezioro Garda we Włoszech.

Podczas trasy koncertowej do Krakowa i okolic, odwiedzą wiele miejsc historycznych i kulturowych dając 4 występy w czasie swojej sześciodniowej wyprawy. Czujemy się zaszczyceni, że jeden z koncertów odbył się w naszej szkole.

Młodym muzykom życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych ciekawych tras koncertowych.

Lidia Salawa


Archiwa