• -

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE

Category : Aktualności

W dniach 17-18 czerwca 2013r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, informatykiem Dariuszem Rekoszem. Warsztaty odbyły się w DK Dwór Czeczów. Podczas spotkania uczniowie  poznawali  różne sposoby szyfrowania informacji , a także próbowali swoich sił detektywistycznych w odczytywaniu zakodowanych treści. Zwycięzcy otrzymali nagrody – książki  z dedykacją autora. Dariusz Rekosz jest autorem książek dla dzieci i dorosłych, pasjonuje się piłką nożną, napisał książkę, w której wyjaśnia tajniki tej gry, pisze także scenariusze i felietony. Jest animatorem i twórcą słuchowisk radiowych.

Z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli krótki zwiastun reklamowy, który okazał się reklamą książki a jednym z aktorów był pan Rekosz. Autor zapoznał uczniów z kulisami kręcenia tego filmu. Wszyscy przekonali się jak ważna w pracy detektywa jest spostrzegawczość.

Lidia Salawa


Archiwa