• 0

Konkurs wiedzowy Krakusek

Category : Z życia szkoły


Uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakusek”.
Organizatorami konkursu byli: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4, Akademia Żakowska oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Celem konkursu było umożliwienie dzieciom poznanie historii swojego miasta i jego tajemnic
w jak najciekawszej formie. Pomocą w zdobyciu wiedzy i przygotowaniu się do konkursu były warsztaty muzealne w Celestacie, lekcja muzealna na Zamku Królewskim na Wawelu oraz zajęcia edukacyjne realizowane przez Akademię Żakowską w trakcie wycieczki po Krakowie pod hasłem „ Wśród średniowiecznych murów Krakowa”.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach, pierwszy uczniowie klas trzecich mają już za sobą, odbył się 12 stycznia 2010 roku na terenie własnej szkoły, natomiast drugi etap będzie miał miejsce na Zamku Królewskim na Wawelu. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test (obejmujący także ilustracje), który należało rozwiązać w ciągu 45 minut, nie można było korzystać z żadnych pomocy naukowych. Z każdej klasy należało wyłonić ucznia, który zdobył w teście największą liczbę punktów i tak laureatami poszczególnych klas zostali:

III a WIŚNIEWSKA ALEKSANDRA, ilość zdobytych punktów 45
III b SIATKA PATRYK, ilość zdobytych punktów 27
III c GODULA ZUZANNA, ilość zdobytych punktów 28,5

Teraz laureaci poszczególnych klas będą reprezentowali nasza szkołę w czasie finału konkursu, który będzie miał miejsce 1 marca 2010 roku na Zamku Królewskim na Wawelu, trzymamy kciuki
i życzymy sukcesów.

Opracowała Marta Biemat


Archiwa