• -

„POCZYTAJ MI PRZYJACIELU CZYLI DZIECI – DZIECIOM”

Category : Aktualności

Od września 2013r. klasa 2b przystąpiła do realizacji projektu: „Poczytaj mi przyjacielu czyli dzieci- dzieciom”

W ramach programu młodzi ludzie przygotowują regularne spotkania czytelnicze i teatralne dla przedszkolaków, młodszych kolegów i koleżanek ze szkół świetlic, domów dziecka czy szpitali. Wspólne czytanie książek przygodowych, wierszy, bajek, baśni to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także zgłębiają wspólnie tajniki przyrody, świata czy języków obcych!

Dzięki uczestnictwu w programie młodzi ludzie mają okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem, kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.

 3 października klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Anną Drozdowską odwiedziła naszą Zerówkę. Przyszliśmy do dzieci z programem artystycznym pt „W naszym Zoo”. Uczniowie przebrani za zwierzęta recytowali wiersze i wspólnie z przedszkolakami śpiewali piosenkę „Dzik jest dziki”. Na zakończenie spotkania ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy rysunek przedstawiający jedno ze zwierząt, o którym była mowa w wierszu. Przedszkolaki razem z wychowawczynią p. Magdalena Zadwórną przygotowali piękne prace plastyczne. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.

Tekst: Anna Drozdowska
zdjęcia: Magdalena Zadwórna


Archiwa