• -

CZARODZIEJSKA MUZYKA

Category : Aktualności

27 lutego 2014 roku byliśmy  w Dworze Czeczów na warsztatach „ Zaczarowany świat muzyki”. To było niesamowite przeżycie. Panie, Katarzyna Słota- Marciniec, mezzosopran i  Krystyna Kutnik przy fortepianie, odtwarzały muzykę z „Harrego Pottera”. My bezbłędnie odgadywaliśmy fragmenty muzyczne i postaci kryjące się za tymi utworami. Później pani śpiewała  arię z opery „ Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka, arię  Dziadka, arię o Krasnoludku i arię Czarownicy ,również trafnie rozwiązywaliśmy zagadki ukryte w tej muzycznej opowieści. Potem  było jeszcze wiele quizów  i zabaw muzycznych, a także śpiewaliśmy wszyscy razem różne operowe utwory. Bardzo podobają nam się takie lekcje muzyki. Dowiedzieliśmy się dużo i wiemy już, jak się śpiewa w prawdziwej operze.

Muzyczne pozdrowienia klasy Ia i Ib

 Katarzyna Kerep

Marta Biernat


Archiwa