• -

„ŚWIĘTYM BYĆ – DROGA DO ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II”

Category : Konkursy

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa

nadzieją, która ciągle kwitnie,

przyszłością, która bez przerwy się otwiera”

Jan Paweł II

Konkurs poświęcony życiu i naukom Ojca Świętego Jana Pawła II skierowany był do uczniów klas I-III z terenu Małopolski. Konkurs plastyczny i literacki obejmował pontyfikat, pielgrzymki, nauki, które głosił Nasz Wielki Rodak oraz roli jaką odegrał w życiu naszego narodu. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Arcybiskup Metropolita Krakowski Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz.

W czasie zajęć artystycznych uczniowie stworzyli prace plastyczne w technice malarstwo, wycinanka, wydzieranka, powstała też jedna praca na szkle. Dzieci „zabawiły” się również w poetów i powstały wiersze związane z postacią Papieża Jana Pawła II, trudność sprawiło przepisanie ich, bo pierwszoklasiści nie znają jeszcze wszystkich liter!

Uroczysty finał konkursu, wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce 17. marca 2014r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego.

A oto uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w tym konkursie:

  • III miejsce Filip Polowiec w kategorii plastycznej
  • wyróżnienie Julia Wadas w kategorii plastycznej
  • wyróżnienie Kacper Lewiński w kategorii plastycznej
  • wyróżnienie Julia Wadas w kategorii literackiej.

Wszyscy wymienieni to uczniowie klasy I a, którzy swoje prace wykonali pod opieką wychowawczyni Marty Biernat.

Laureatom gratulujemy sukcesów!!!

Zdjęcia: Magdalena Polowiec

Tekst: Marta Biernat


Archiwa