• -

POKAZ NAUKOWY „FIZYKA DLA SMYKA – TAJEMNICE MAGNETYZMU”

Category : Aktualności

Akademia Nauki proponuje ciekawe zajęcia dla dzieci. W  styczniu 2014r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w pokazie naukowym w DK Dwór Czeczów. Zajęcia na temat magnetyzmu wprowadziły wszystkich uczestników w świat eksperymentów naukowych. Przeprowadzone doświadczenia pokazały siłę i niesamowite właściwości magnesu. Okazało się, że pod wpływem pola magnetycznego długopis zawisł w powietrzu, a przedmioty mogą się poruszać w nieskończoność. Uczniowie dowiedzieli  się, co to jest akcelerator magnetyczny, jakie przedmioty używane w życiu codziennym działają dzięki magnetyzmowi. Pokaz był nie tylko nauką, ale i świetną zabawą. Udział w ćwiczeniach i obserwacja ciekawych doświadczeń to dla uczniów pomoc w poznaniu i zrozumieniu tajemnic fizyki.

Lidia Salawa


Archiwa