• 0

Wrzosowe święto ziemniaka

ZIEMNIAK – TO BRZMI APETYCZNIE I ARTYSTYCZNIE. Ziemniaka można jeść, można z niego zrobić arcydzieło, można dla niego pisać poematy. Można też… wiele, wiele więcej i dlatego Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie zaprosił uczniów do udziału we Wrzosowym Święcie Ziemniaka.
Na program święta złożyły się:

* konkurs plastyczny (biżuteria, pieczęć, postaci KARTOFLINKI)
* konkurs literacki (oryginalny i zabawny wiersz o ziemniaku, fraszka, tekst piosenki)
* konkurs kulinarny (smaczna, pomysłowa potrawa ziemniaczana)
* konkurs jesiennych kompozycji kwiatowo-owocowo-warzywnych (jesienne bukiety przygotowane z
* kwiatów, suchych roślin owoców i warzyw).

Uczniowie klasy I b bardzo chętnie podjęli się tego zadania wykonując piękne prace plastyczne, jesienne, ziemniaczane kompozycje oraz tworząc wiersze i piosenkę. Jury konkursowe wzięło pod uwagę zaangażowanie pierwszoklasistów i przyznało uczniom naszej szkoły następujące lokaty:

* NOWAK MONIKA nagroda za kompozycję kwiatowo-owocowo-warzywną i biżuterię
* CHACHLOWSKI KACPER wyróżnienie za kompozycję kwiatowo-owocowo-warzywną
* KOWALSKA KAMILA Z RODZICAMI wyróżnienie specjalne za postaci KARTOFLINKÓW
* JAKOSZ ANDRZEJ wyróżnienie za wiersz
* PAŁKA PATRYCJA Z MAMĄ II miejsce w konkursie kulinarnym

16 X 2010r. jak co roku na progu jesieni bawiliśmy się na imprezie plenerowej z dziećmi i rodzicami. W tym dniu organizatorzy przedstawili laureatów konkursów, wręczyli bardzo atrakcyjne nagrody, zaprezentowali nagrodzone prace plastyczne i literackie, podzielili się kulinarnymi pysznościami oraz zaprosili do zabaw i konkursów z ziemniakami w tle.
Zabawa była wspaniała!!! Laureatom konkursów gratuluję!!!

Opracowanie i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca I b


Archiwa