• 0

W naszej szkole…

Category : Z życia szkoły

Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/ 2011. Staramy się zapewnić naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju, tym bardziej, że ten rok szkolny ma być Rokiem Odkrywania Talentów.
W tym celu nasza szkoła angażuje się w różne programy i projekty edukacyjne m.in. „Szkolny Klub Puchatka” – program w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze skierowany do uczniów klas I, podobnie uczniowie klas III będą pogłębiać wiedzę w zakresie ruchu drogowego uczestnicząc w programie „Droga i ja”. Chcemy kształtować u naszych uczniów nawyki zdrowego żywienia, stąd udział w projekcie „ Trzymaj formę”. Staramy się zapewnić uczniom poczucie bezpieczeństwa, dlatego, bierzemy udział w programie „ Szkoła bez przemocy”. Zwracamy uwagę na rozwijanie właściwych postaw obywatelskich, w tym celu uczestniczymy w akcji edukacyjnej „Małymi krokami” w ramach kampanii społecznej „Polska bez korupcji”.
Proponujemy naszym uczniom udział w zajęciach pozalekcyjnych, różnorodnych konkursach, dzięki czemu mogą rozwijać swoje umiejętności i zdolności. Zapraszamy na zbiórki harcerskie, gdzie ciekawie spędzą czas.
Staramy się zapewnić uczniom wygodne warunki do pracy. Nasza szkoła mieści się w dwóch budynkach. Mimo skromnych, w odniesieniu do potrzeb materialnych, środków jakie pozyskujemy, udało się w ostatnich latach wiele: wymieniliśmy okna w obu budynkach, zrobiliśmy remont kapitalny dachu oraz zainstalowaliśmy nowe piece CO w budynku przy ul. Weigla, rozbudowaliśmy pracownię komputerową, która została wyposażona w dodatkowe stanowiska komputerowe oraz nową sieć elektryczną i komputerową, wyremontowaliśmy salę gimnastyczną dla klas I-III, wykonany został ciąg zabezpieczający schody. Wymieniliśmy drzwi wejściowe oraz bramy wjazdowe do obu szkół, zbudowana została nowa droga dojazdowa do budynku przy ul. Weigla wraz z miejscami parkingowymi, łazienki wyposażyliśmy w ciepłą wodę. Stare ławki i krzesła wymieniamy na nowe. Dzięki zaangażowaniu rodziców odnawiamy sale lekcyjne. W najbliższym czasie będzie wykonana pracownia komputerowa dla klas I-III oraz planowany jest remont dachu w budynku przy ul. Sucharskiego.
Staramy się w miarę możliwości uzupełniać pomoce dydaktyczne. Pozyskaliśmy wiele pomocy edukacyjnych w ramach programu „ Radosna szkoła”. Nie mamy własnej stołówki, ale proponujemy obiady cateringowe.
Od lat czynimy starania o odzyskanie mieszkania służbowego w budynku przy ul. Weigla i przeznaczeniu go na potrzeby dydaktyczne.
Plany mamy szerokie, staramy się je realizować z korzyścią dla uczniów. Wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc- zapraszamy do współpracy.
Polecamy naszą stronę internetową: www.sp124.pl


Archiwa