• 0

Konkurs „Jan Paweł II – Nasz papież”

Category : Z życia szkoły

Już po raz VI Dom Kultury „Podgórze” zorganizował konkurs wiedzy „Jan Paweł II – Nasz papież”. Wzięło w nim udział 23 Uczniów Naszej Szkoły. Najliczniejszą grupę reprezentantów wystawiła klasa I b, pod opieką p. Marty Biernat, z której aż 10 osób podjęło próbę sprawdzenia swoich wiadomości o papieżu Polaku.

17 listopada, wraz z ks. Krzysztofem Piechowiczem, nasi Uczniowie udali się na ul. Krasickiego 18, gdzie w siedzibie DK „Podgórze” rozwiązywali testy obejmujące ogólną wiedzę na temat znajomości faktów z życia Karola Wojtyły. Ponadto, należało wykazać się w nich orientacją w przebiegu pontyfikatu papieża Polaka oraz zasobem wiadomości o twórczości Jana Pawła II.

Zgodnie z regulaminem, wyniki – ku radości naszych Uczniów i ich Opiekunów – ogłoszono 30 listopada. Pomimo niesprzyjającej pogody, 7 grudnia, pod opieką p. Eweliny Wiktor, nasi laureaci odebrali zasłużone nagrody i dyplomy. Oto lista reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie i laureatów konkursu wiedzy o Naszym papieżu:

Klasa I

* Filip Gastoł – I b – III miejsce
* Patryk Jędrzejczyk – I b – III miejsce
* Piotr Ślusarczyk – I b – III miejsce
* Oliwia Dąbrowska – I b – wyróżnienie
* Szymon Gwizdowski – I b – wyróżnienie
* Andrzej Jakosz – I b – wyróżnienie
* Michał Słomak – I b – wyróżnienie
* Kajetan Szot – I b – wyróżnienie
* Paulina Trzaska – I b – wyróżnienie
* Klara Weichönig – I b – wyróżnienie

Klasa II

* Jakub Godula – II a – III miejsce
* Gabriela Bolanowska – II a – wyróżnienie
* Oliwia Nosek – II a – wyróżnienie
* Wiktoria Zalewska – II a – wyróżnienie
* Stanisław Hajduk – II b – wyróżnienie
* Szymon Ostroga – II b – wyróżnienie

Klasa III

* Anna Okarmus – III b – II miejsce
* Mateusz Gaweł – III a – wyróżnienie
* Jacek Nawrot – III b – wyróżnienie

Klasa IV

* Sylwia Skórska – IV b

Klasa V

* Patryk Korpak – V b – wyróżnienie
* Wiktoria Kalisz – V b
* Karolina Palonek – V b

Wszystkim Reprezentantom Naszej Szkoły
dziękujemy, gratulujemy i życzymy powodzenia
w kolejnych edycjach konkursu „Jan Paweł II – Nasz papież”!!!

Tekst i zdjęcie: Ewelina Wiktor


Archiwa