• -

KLASY II W PARKU EDUKACJI GLOBALNEJ

Category : Aktualności

21 maja 2015r.,tj. w czwartek pojechaliśmy do Parku Edukacji Globalnej, który mieści się w centrum Krakowa, przy Bulwarach Wiślanych, obok Mostu Zwierzynieckiego. To bardzo interesujące miejsce stworzone, aby pokazać życie mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Na ogromnej powierzchni zobaczyliśmy wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę. Byliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna przeszła do igloo, druga do indiańskiego tipi. Tam poznaliśmy kulturę, codzienność oraz problemy mieszkańców różnych stron świata. Na terenie Parku był też sklep misyjny z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Po obiekcie oprowadzali nas wolontariusze, którzy też prowadzili warsztaty. Szczególnie podobały się nam kamienne rzeźby zwierząt, przy których robiliśmy sobie zdjęcia. Wszystkim polecamy „Wioski świata”, to naprawdę warto zobaczyć.

Klasy drugie z wychowawczyniami.


Archiwa