• -

I MIEJSCE I III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „KOCHAM POLSKĘ”

Category : Konkursy

Uczennice naszej szkoły Gabrysia Hreczańska z klasy 1a oraz Julia Janaszak          z klasy 3a odebrały 5 maja nagrody podczas Finału I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocham Polskę” w  ZSO Nr 7 w Katowicach.

Celem konkursu było kształtowanie kultury estetycznej, rozwijanie twórczej postawy i pobudzanie wrażliwości na piękno naszej Ojczyzny, co wiąże się z budowaniem nowoczesnego poczucia patriotyzmu wśród polskiej młodzieży.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: plakat i fotografia.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Katowice oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach,  a nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu  ufundował  Prezydent RP – pan Andrzej Duda.

Wpłynęło 661 prac plastycznych, w tym 570 plakatów.

W kategorii wiekowej 6-9 lat Gabrysia Hreczańskazajęła I miejsce, Julia Janaszak zajęła III miejsce.

Dziewczynki wykonały plakaty pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Renaty Tylek i Marty Biernat.

Odbiór nagród połączony był z występem artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Katowiczanie”.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród.

Dziewczynkom gratulujemy wygranej!

Opracowanie artykułu- Renata Tylek


Archiwa