• -

KLASA 3 „A” NA DNIACH OTWARTYCH W KOSZARACH 16 BATALIONU POWIETRZNODESANTOWEGO W KRAKOWIE

Category : Aktualności

gif

23 września 2016 r. uczniowie klasy 3 a wzięli udział w Dniach Otwartych Koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego imienia gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie.

Na placu apelowym uczniowie zostali powitani przez dowódcę batalionu a następnie obejrzeli pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej. Dzieciom przydzielony został żołnierz oprowadzający po terenie jednostki. Podczas zwiedzania można było zobaczyć m.in. stoisko z wykrywaczem min, dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz szkolenia i sprzętu spadochronowego, pokaz uzbrojenia i indywidualnego wyposażenia żołnierzy grup szturmowych oraz sprzęt i wyposażenie Straży Pożarnej. Największą atrakcją okazała się przejażdżka samochodem bojowym po terenie jednostki. Na dzieci czekało tu wiele atrakcji : wspinaczka po metalowej siatce, pokonywanie toru przeszkód, symulacja lotu spadachronowego.

Uczestniczenie w dniach otwartych było niezwykłym wydarzeniem,

ponieważ na co dzień koszary są niedostępne i pilnie strzeżone.

Wychoawaca klasy oraz uczniowie serdecznie dziękują

Rodzicom za opiekę podczas wycieczki.

wychowawca klasy 3 a : Barbara Pacura


Archiwa