• -

INAUGURACJA OBCHODÓW JUBILEUSZU 140 LECIA SZKOŁY

Category : Aktualności

W sobotę  1 października 2016 roku uczniowie kl. VI reprezentujący naszą Szkołę : Weronika Grochal,  Aleksandra Litwin ( Maria Skłodowska – Curie),  Hubert Zbrzeźniak ( Piotr Curie)  pod opieką p. Barbary Kumon wzięli udział w krakowskiej Paradzie Szkolnych Patronów.  Uroczystość została połączona ze Świętem Dzielnic Miasta Krakowa.

W piękny słoneczny dzień ( południe) zebraliśmy się przy  Smoczej Jamie pod Wawelem. Tu uczestnicy parady zostali przyporządkowani do dzielnicy,  w której znajduje się ich szkoła  i  otrzymali kolorowe balony  ( każda dzielnica inny). Następnie barwny korowód przeszedł ulicami Bernardyńską,  Grodzką,  przez Plac Wszystkich Świętych do Rynku Głównego.  Towarzyszyło nam duże zainteresowanie mieszkańców Krakowa i turystów,  którzy życzliwie witali i podziwiali reprezentacje poszczególnych szkół.

Po uroczystej paradzie wokół Rynku Głównego uczestnicy wypełnili kontur Krakowa zaznaczony na płycie  Rynku,  pod Wieżą Ratuszową. Organizatorzy imprezy serdecznie powitali zebranych ,  którzy w odpowiedniej chwili wypuścili pieczołowicie niesione balony  wypełnione gazem. Piękne błękitne niebo zamigotało kolorową tęczą unoszących się coraz wyżej i wyżej wielobarwnych „bąbelków”,  które z sekundy na sekundę stawały się coraz mniejsze,  aż zniknęły gdzieś wysoko w przestworzach.. Na zakończenie uroczystości z Wieży Ratuszowej zostało zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Ale to nie wszystko…!

W drodze powrotnej spotkaliśmy w pobliżu Rynku  znanego śpiewającego poetę krakowskiego,  pana Leszka Długosza. Zainteresował się naszymi strojami i historią parady,  potem pozwolił ,  aby Go z nami sfotografować.

mgr Barbara Kumon


Archiwa