• -

WARSZTATY TEATRALNE W KLASIE 2A

Category : Aktualności

logUczniowie naszej klasy już drugi rok biorą udział w comiesięcznych warsztatach teatralnych w Dworze Czeczów . Warsztaty teatralne dla dzieci z cyklu „Tajemnice teatru: techniki lalkowe w teatrze dla dzieci”  prowadzi pani Małgorzata Karpowicz-Dukat (aktorka związana z Teatrem Groteska).

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, cały czas pracują nad koncentracją i skupieniem uwagi i uczą się trudnej sztuki aktorskiej. Dzieci poznają różne rodzaje lalek, odgrywają scenki, poznają pracę scenografa, reżysera, aktora. Pokonują nieśmiałość i nabierają pewności siebie. Uczą się odpowiedzialności i współpracy w grupie.

Zajęcia są profesjonalnie przygotowane przez panią Małgosię. Każde dziecko jest aktywne i ma przydzieloną rolę.

Warsztaty są ciekawą formą zajęć polonistycznych, dzieci uczą się ról, poprawnej wymowy, wzbogacają słownictwo.

Dają możliwość rozwijania zainteresowań, pokazują możliwości spędzania wolnego czasu (zabawa w teatr, wyjście z rodzicami na spektakl) oraz uczą zachowania się w teatrze.

Fotorelacja z warsztatów wrześniowych i październikowych:

Opracowanie artykułu: Renata Tylek-wychowawca klasy 2a


Archiwa