• -

ZAJĘCIA KLAS DRUGICH NA LODOWISKU

Category : Aktualności

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas drugich uczestniczą w zajęciach z łyżwiarstwa w ramach wychowania fizycznego. Zajęcia odbywają się na lodowisku Cracovia przy ulicy Siedleckiego, które nosi imię Adama „Rocha” Kowalskiego.

Istotą programu realizowanego przez instruktorów jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego dających równocześnie alternatywę dla sposobu spędzania wolnego czasu. Forma zajęć sprzyja rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, nabyciu nowych umiejętności i doskonaleniu już posiadanych, daje szansę samorealizacji, próby oceny własnych możliwości, czy spełnienia marzeń.

Uczniowie już w pierwszym dniu nauki rozpoczęli jazdę na łyżwach. Nauczyli się chodzenia po lodzie, upadania i podnoszenia. Wszyscy bardzo się starali. Było dużo emocji, radości i … upadków. Jednakże nasi uczniowie szybko opanowali podstawy jazdy na łyżwach i z lekcji na lekcję robią duże postępy.

Uczniów wspierają panie wychowawczynie, które również jeżdżą na łyżwach z dziećmi i im pomagają w różnych sytuacjach.

Fotorelacja z zajęć:

 Opracowanie artykułu: Renata Tylek- wychowawca klasy 2 a


Archiwa