• -

REALIZACJA PROJEKTÓW BADAWCZYCH W KLASIE III ,,A’’-WYCH. EWA MIŁASZEWSKA I W KLASIE III ,,C’’- WYCH. KATARZYNA PTAK: UDZIAŁ W WARSZTATACH CHEMICAL WORLD

Category : Aktualności

               28 września 2016r.uczniowie klasy III,,a’’ i  klasy III,,c’’ wzięli udział w pokazie chemicznym przeprowadzonym przez ChemicAl World.

               Pokaz rozpoczął się od  scenki ukazującej osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie. Panie z ChemicAl World z artystycznym – teatralnym zacięciem wcieliły się w postacie : Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie.

Charakteryzacja i modulacja głosu budziła entuzjazm publiczności.

                Dzieci miały okazję przypomnieć sobie przełomowe dokonania tej pary naukowców, którzy stali się tak bliscy naszej szkole.

Wykorzystane plansze pomogły utrwalić wiedzę uczniów.

                Kolejnym etapem naszego spotkania były widowiskowe eksperymenty takie jak: ogromna pianaMagiczny Duszek , jajko w butelce , której otwór był mniejszy od średnicy jajka , 100 zł banknot , który nie chciał się w ogniu zapalić, odbarwiający się płyn , odtajniony napis na pustej białej kartce , przebijanie balona igłą , który  w tej sytuacji wcale nie pękał.

           Dzieci z wielką ochotą i skupieniem asystowały prowadzącym. Momentami , gdy efekt był wyjątkowo spektakularny – bardzo żywo reagowały i chciały być koniecznie ,,mądrzejsze od kury ‘’ próbując odgadnąć tajniki tak ,,nieprawdopodobnych zjawisk’’.

 Podczas pokazu nie zabrakło też dużej dawki humoru , gdyż wszystko było prezentowane w zabawny , a zarazem  bezpieczny sposób.

                   Na koniec uczniowie wzięli udział w teście sprawdzającym zdobytą przez nich podczas pokazu wiedzę. Niektórzy zostali nawet nagrodzeni drobnymi upominkami.

Zaangażowanie dzieci podczas spotkania świadczy o ogromnym zainteresowaniu uczniów zjawiskami otaczającego je świata oraz aktem twórczym w którym  wiedzę można zamienić na ,,czary-mary’’.

                                                           Katarzyna Ptak

                                                                            (wychowawca klasy III,,c’’)


Archiwa