• -

UCZNIOWIE TECHNIKUM CHEMICZNEGO Z WIZYTĄ W KLASIE 1 A

Category : Aktualności

26 października uczniowie klasy 1A gościli w swojej klasie na zaproszenie swojego wychowawcy uczniów klasy 3A Technikum Chemicznego wraz z nauczycielem chemii p. Joanną Niemiec. Goście przybyli do nas w białych fartuchach i z kuframi pełnymi kolorowych, tajemniczych płynów i proszków oraz ogromną planszą, jak się później okazało potrzebną do gry dydaktycznej. Na początku starsi koledzy podzieli nas na zespoły, połączyli nasze ławeczki i porozkładali na nich dziwne przybory, tylko balony nie były dla dziwnym przedmiotem. Nauczycielka opowiedziała nam skąd się bierze prąd, sami mogliśmy pokręcić turbiną wiatraka i wytworzyć prąd, dzięki któremu zaświeciły żaróweczki i zadźwięczał dzwonek. Widzieliśmy mini baterię słoneczną, która przystawiana była coraz bliżej okna i powodowała, że dzwonek dzwonił coraz głośniej, bo źródło światła było najmocniejsze. Potem każda z pięciu grup przeprowadziła z pomocą swoich starszych opiekunów sześć doświadczeń podczas których słychać było piski, okrzyki zdumienia i salwy śmiechu. Każdy z pierwszaków  samodzielnie dodawał podane przez licealistów bezpieczne substancje (najczęściej znane nam z kuchni) do przygotowanych roztworów i wtedy dochodziło do wybuchów, zmiany kolorów płynów czy dziwnych zjawisk np. samoistnego pompowania balona !!! Na koniec jedna z  starszych koleżanek zaprezentowała przygotowaną przez siebie prezentację o wodzie, tutaj musieliśmy się bardzo skupić, ponieważ wiedzieliśmy, że po jej zakończeniu czeka nas quiz wiedzy. Po przeczytaniu pytania przez p. Joannę Niemiec każda grupa wspólnie zastanawiała się nad prawidłową odpowiedzią i ją podawała. Starsza koleżanka wprowadzała ją swojego telefonu komórkowego i poprzez specjalną aplikację internetową mogliśmy obserwować na rzutniku wyniki grupy po każdej odpowiedzi. Od początku prowadziła grupa GWIAZDECZEK w składzie Basia, Blanka, Alek i Sebastian i do końca nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Grupą, która nie popełniła żadnego błędu była grupa KSIĘŻNICZEK I KSIĘCIA czyli Daria, Emilka, Karolina i Michał K. Tą ostatnią grupę wspierała Ola absolwentka naszej szkoły, co również było bardzo miłym akcentem tego spotkania. Kulminacją wizyty było wręczenie naszym miłym gościom podziękowań podpisanych przez nas własnoręcznie  wraz z rysunkiem  portretem naszej patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie oraz głośne brawa dla maturzystów Technikum Chemicznego. Bardzo dziękujemy Im i pani Joannie Niemiec nauczycielowi chemii za „superowe” (tak je określił jeden z uczniów) zajęcia praktyczne w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia wychowawca klasy

Marta Biernat


Archiwa