• -

KLASA 3 „A” W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE

Category : Aktualności

17 listopada uczniowie wybrali się na wycieczkę do Muzeum mieszczącym się przy ul. św. Wawrzyńca 15. Na początku obejrzeliśmy wystawę ” Z dziejów polskiej motoryzacji „. Poznaliśmy wiele pojazdów, które pamiętaliby nasi rodzice z czasów swojej młodości. Oprócz pojazdów polskiej produkcji, prezentowane były także dokumenty, części samochodowe. Wystawa jest bogato ilustrowana fotografiami i materiałami filmowymi. W muzeum obejrzeliśmy również zabytki techniki związane z pracą w gospodarstwie domowym, urządzenia służące do prania i prasowania, szycia, sprzątania, przygotowywania i przechowywania żywności, a także pielęgnacji ciała pochodzące głównie z czasów międzywojennych i drugiej połowy XX wieku. Wspaniale bawiliśmy się na stanowiskach wystawy ” Wokół koła „, które dotyczyły różnych dziedzin nauki i życia.

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych pt. : ” Zabawy z tornado w butelce”. Teraz już wiemy skąd biorą się trąby powietrzne, tornada, cyklony i wiry w rzece. Dowiedzieliśmy się, dlaczego podczas burzy zrywane są dachy i jak się kręci dym w kominie. W ciekawy sposób wykorzystaliśmy czas na naukę i zabawę.

mgr Barbara Pacura


Archiwa