• 0

KONKURS POEZJI OJCA ŚWIĘTEGO I O OJCU ŚWIĘTYM

Category : Konkursy

„Młodzi ludzie chcą być dobrzy…i lubią, gdy się im o tym przypomina
Potrzebują tego tak samo, jak kwiaty porastające góry łakną wody i słońca…
Jan Paweł II

Konkurs recytatorski ”Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty” poświęcony był pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Był on dla uczestników i słuchaczy okazją do chwili refleksji i zadumy nad przesłaniami Papieża Polaka płynącymi wprost z wierszy napisanych Jego ręka i ręką innych autorów o Nim. Celem konkursu, który miał miejsce w Katolickim Domu Kultury EDEN było inspirowanie dzieci i młodzieży do przeżywania głębi poetyckiego słowa Jana Pawła II i innych poetów, wyrażenie wdzięczności i szacunku Papieżowi, umożliwienie uczestnikom prezentacji swoich umiejętności. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na dwie grupy wiekowe O-III i IV-VI.
Oceniało ich jury, w pracach którego uczestniczyły: Biernat Marta, Kumon Barbara, Leszczyńska-Lenda Anna. Po wspaniałych recytacjach uczestników, które zrobiły olbrzymie wrażenie na wszystkich obecnych w KDK EDEN jury udało się na naradę. Podczas prac jurorskich dzieci i ich opiekunowie śpiewali ulubioną pieśń Papieża Polaka, do której akompaniował na pianinie p. Stanisław Kumon.

W kategorii klas O-III najlepszą recytatorką była Oliwia Osadcow (klasa 0), miejsce drugie zajęli Klara Weichönig (klasa I b) i Mateusz Gaweł (klasa III a), a miejsce trzecie Zuzanna Olejniczak (klasa III a), wyróżnienie otrzymała Dominika Piłat (klasa III a).

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsca zajęły Anna Lewińska i Karolina Palonek (obie z klasy V b), drugie miejsce zajęli Aleksandra Wiśniewska (klasa IV a) i Łukasz Babicz (klasa VI b), a miejsce trzecie Katarzyna Michałek (klasa VI b), wyróżnienie przyznano Agnieszce Wiśniewskiej i Julii Wołek (obie z klasy IV a). Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz słodycze. Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami uczestnictwa i drobnymi nagrodami.

Życzymy dalszych sukcesów młodszym i starszym uczestnikom konkursu- uczniom Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie.

Do kolejnej edycji konkursu zapraszamy już w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia Marta Biernat, wychowca kl. I b


Archiwa