• -

WYCIECZKA KLASY III B DO WODOCIĄGÓW KRAKOWSKICH POD CZUJNYM OKIEM TVP KRAKÓW

Category : Aktualności

18 listopada klasa III b odwiedziła siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Krakowskich i Kanalizacji mieszczącego się przy ul. Księcia Józefa 299. Miłym zaskoczeniem dla nas była nie tylko sama wizyta w nowym miejscu ale również widok dziennikarzy TVP Kraków, którzy nagrywali program z udziałem naszej klasy.

Podczas „Akademii Kropelki” czyli warsztatów edukacji ekologicznej prowadzonych metodą czynnościową i ćwiczeń praktycznych poznaliśmy sposoby oszczędzania wody i jej ochrony, główne zbiorniki wodne, krążenie wody w przyrodzie oraz skomplikowany w nazwach naukowych proces uzdatniania wody. Na koniec uczestniczyliśmy w grze planszowej, dzięki temu utrwaliliśmy zdobyte wiadomości o wodzie oraz udzieliliśmy wywiadu dla TVP Kraków, który mogliśmy zobaczyć  i usłyszeć 22 listopada w godzinach rannych i wieczornych.

W prezencie każde dziecko otrzymało koszulkę, podręcznik Akademii Kropelki, drobne gadżety i słodki poczęstunek. Dodatkowo cała klasa dostała planszę edukacyjną.

Wychowawca Ewa Miłaszewska


Archiwa