• 0

WIELKANOCNY FESTIWAL TRADYCJI I OBRZĘDU 2011

Category : Aktualności

17 kwietnia 2011 roku w Niedzielę Palmową na Placu Wolnica odbyła się plenerowa impreza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu 2011. Organizatorem imprezy było Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 15 w Krakowie.
W czasie festiwalu rozdano nagrody w wielkanocnych konkursach, w których uczestniczyli uczniowie klas 0-III naszej szkoły. Celem konkursów było kultywowanie zwyczajów i obyczajów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych oraz popularyzacja działalności artystycznej młodych twórców w dziedzinie rękodzieła.
Tematyka konkursu obejmowała czas związany ze Świętami Wielkanocnymi i przedstawieniu własnego postrzegania tych świąt w postaci kartek i dekoracji świątecznych. Na konkurs napłynęły 1342 kartki wielkanocne z życzeniami i 561 dekoracji świątecznych. W tych konkursach nagrody otrzymało dwoje uczniów naszej szkoły: Ola Orczyk z klasy I a (opiekun Katarzyna Kerep) i Kamil Krzyżkowski z klasy III a (opiekun Renata Tylek). Nagrodzone kartki zostały przywiązane do balonów napełnionych helem i wysłane daleko w świat. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody związane z Wielkanocą.
W konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną wyróżnienie zdobyli uczniowie klasy I b (pod opieką Marty Biernat). Szczególnie dziękuję rodzicom uczniów klasy I b za przybycie wraz z dziećmi na Plac Wolnica i udział w prezentowaniu palmy. Dziękuję pp. Jadzi Madej, Kasi Ptak i Madzi Gawin za trzymanie kciuków!!!

Tekst i zdjęcia: wychowawca klasy I b Marta Biernat


Archiwa