• -

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KLASY III ,, A ‘’ I KLASY III ,, C ‘’ W SZACOWNYCH WNĘTRZACH DWORU CZECZÓW

Category : Aktualności

W dniu 28.11.2016r. uczniowie klasy III ,,a’’ i III ,,c’’ bawili się na dyskotece andrzejkowej w salach zaprzyjaźnionego z nami Dworu Czeczów.

Na imprezie obowiązywał swobodny strój w charakterze dyskotekowym. Podczas zabawy nie zabrakło tradycyjnych i tych mniej tradycyjnych wróżb, które należało traktować z przymrużeniem oka oraz – wesołych konkursów.

Dzieci mogły też korzystać z atrakcyjnego bufetu przygotowanego dla nich przez rodziców obydwóch klas w sąsiedniej salce. Niektórzy uczniowie najchętniej w ogóle podczas czasu przeznaczonego na zabawę nie opuszczaliby tego miejsca 😉

Na początku dyskoteki uczniowie wylosowali na karteczkach wróżbę dotyczącą wykonywanej przez nich w przyszłości profesji. Publika dziecięca unosiła się podczas odczytywania tych wróżb falami niepowstrzymanego śmiechu.

Następnie dziewczynka z klasy III ,,c’’ wykonała improwizację ruchową do przebojowego utworu muzycznego i wszystkich w ten sposób porwała do tańca.

Niektóre konkursy wymagały współpracy i uczyły nowych umiejętności. Jeden z nich polegał np. na okręceniu kolegi od łydek do ramion papierem toaletowym. Myślę, ze uczniowie biorący w nim udział robili to po raz pierwszy w życiu. Inny konkurs wymagał od dzieci zastosowania odpowiedniego nacisku części ciała służącej do siedzenia, aby w ten sposób spowodować pęknięcie balonika, który miało się pod sobą.

Uczniowie rywalizowali też w konkurencji na ,, najdziwniejszy taniec ‘’ oraz w konkurencji przechodzenia tanecznym krokiem pod liną, której podczas przechodzenia nie wolno było dotknąć, a po każdym przejściu pod nią wszystkich osób – lina opuszczana była coraz niżej.

Tradycyjną wróżbą w której dzieci wzięły udział było wyjście ustawionych jeden za drugim  bucików uczniów za próg sali. But, który za progiem pojawił się jako pierwszy zwiastował dla jego właścicielki najszybsze zamążpójście lub ożenek – w przypadku chłopców -z grona wszystkich osób biorących udział w tej zabawie.

Aby ostygły nieco emocje uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na picie wody przez słomkę.

Wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, które zasponsorowali rodzice.

Po tańcach, konkursach, pałaszowaniu słodyczy przyszedł czas na ostatnią wróżbę – losowanie karteczek z imionami swoich przyszłych mężów i żon. Fala wesołego śmiechu kolejny raz przetoczyła się przez salę, gdy okazało się, że przyszła żona będzie miała na imię Balbina, a przyszły mąż – Bonifacy lub Pankracy.

Czas imprezy szybko minął, bo gdy jest wesoło i ciekawie bardzo szybko on upływa.

A oto jak prezentowaliśmy się i jak bawiliśmy  na tej – myślę – udanej dyskotece andrzejkowej (zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów rodziców dzieci):

                                                                                                     mgr Katarzyna Ptak

                                                                                                   (wychowawca klasy III ,, c ‘’)


Archiwa