• 0

VI OTWARTE SPOTKANIA MŁODYCH „ZIEMIA, PLANETA LUDZI” PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

Category : Aktualności

Już po raz szósty Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprosiło dzieci i młodzież z województwa małopolskiego do udziału w przeglądzie twórczości artystycznej o tematyce ekologicznej. Kulminacją projektu była wystawa prac plastycznych oraz przegląd form scenicznych, który miał miejsce 6 maja 2011 roku
w Krakowie przy ulicy Wietora.
Projekt podzielony był na dwie części: plastyczną i teatralną. W obu częściach udział wzięli uczniowie klasy pierwszej b. W pracach plastycznych pokazali piękno otaczającego nas świata oraz związek jaki istnieje między człowiekiem i światem przyrody. Wśród wyróżnionych znalazł się Filip Gastoł, któremu gratulujemy sukcesu !!! Narysował pastelami kolorową (radosną) i szarą (smutną) kulę ziemską.
Główną ideą prezentacji scenicznej, z którą wystąpili wszyscy uczniowie klasy Ib było uświadomienie wszystkim oglądającym inscenizację niebezpieczeństw jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i postępująca degradacja środowiska naturalnego oraz konieczność aktywnego przeciwdziałania wszelkim próbom niszczenia zasobów natury. Uczniowie byli przebrani za zwierzęta, które dzięki umiejętności mówienia mogły przekazać ludziom do czego doprowadzają oni swoim złym zachowaniem. Przedstawienie miało skłonić do refleksji nad pięknem otaczającego świata i możliwości utraty tego piękna poprzez fatalne skutki działań człowieka. Myślę, że uczniom klasy Ib (najmłodszym uczestnikom tego przeglądu) to się udało, bo zdobyli wyróżnienie za przedstawienie „Niech bije zielone serce Ziemi”.
Po ogłoszeniu jurorskiego werdyktu wychowawca klasy i niektórzy uczniowie udzielili radiowego wywiadu dla radia PRYZMAT.
Organizatorzy i uczestnicy przeglądu mają nadzieję, że swoimi działaniami uświetnili obchody Dnia Ziemi.
Bardzo dziękuję rodzicom uczniów klasy Ib za przygotowanie pięknych strojów zwierząt, w które przebrane były Ich dzieci. Wychowawca klasy Marta Biernat.

Opracowanie i zdjęcia: Marta Biernat


Archiwa