• -

NASZE PIERWSZE JASEŁKA W SZKOLE

Category : Aktualności

12XII odbyły się w naszej szkole jasełka. Uczniowie klas pierwszych zebrali się w sali gimnastycznej,gdzie przy licznie zebranej publiczności rozpoczęła się ta podniosła uroczystość.

Pierwszaki, pięknie przebrane, z odpowiednimi rekwizytami,wspaniale odgrywały swoje role. Głośno śpiewały kolędy i pastorałki. To były pierwsze aktorskie role , ale zagrane koncertowo. Aniołki tańczyły wesoło, a pastuszkowie przytupywali im w rytm muzyki. Mędrcy Świata Trzej Królowie maszerowali wokół wszystkich i pozdrawiali ich wesoło. Wszyscy składali nowo narodzonemu dzieciątku dary przy żłóbeczku.

Goście głośno nagradzali aktorów brawami i owacjami na stojąco.

Jak na debiut było to przepiękne wystąpienie.

Gratulujemy artystom i składamy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia wychowawcy klas pierwszych z wychowankami.

opracowała

Katarzyna Kerep


Archiwa