• 0

„SANTO SUBITO się spełnia”

Category : Aktualności

Dnia 28.kwietnia 2011 roku uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie  przedstawili  program słowno – muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w przeddzień Beatyfikacji. Mali artyści przypomnieli wszystkim zebranym życie i działalność Ojca Świętego, oddając hołd wielkiemu Polakowi .
Uczniowie w swoim wystąpieniu wskazali na postać Ojca Świętego , która powinna być dla nas zawsze wzorem . Pamiętać powinniśmy o Jego słowach , by mimo codziennych trudności starać się podejmować swój krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa . Nie pozwólmy , by Imię Chrystusa było obrażane w naszych sercach , życiu rodzinnym czy społecznym. W programie nie zabrakło  „Barki ” ulubionej pieśni Ojca Świętego oraz wiersza Juliusza Słowackiego „Pośród niesnasków”, w którym tajemnicza wizja poetycka  dotycząca wyboru papieża Słowianina , papieża Polaka ,staje się faktem .
Już w dzień pogrzebu Jana Pawła II na Placu Św. Piotra w Rzymie rozbrzmiewały okrzyki „SANTO SUBITO „( łac. święty natychmiast ).Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II ruszył  w 2005 roku. W styczniu 2011 roku Ojciec Święty Benedykt  XVI zatwierdził dekret o cudownym uzdrowieniu francuskiej zakonnicy , do którego doszło w czerwcu 2005 roku za wstawiennictwem Jana Pawła II.Tym samym zakończył się proces beatyfikacyjny papieża – Polaka. Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 1. maja 2011 roku w Rzymie.

Tekst i zdjęcia :
wychowawca klasy II b Jadwiga Puto


Archiwa