• 0

ZIELONA SZKOŁA W MIĘDZYZDROJACH

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich w dniach 01-10.04przebywali na zielonej szkole w DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH w Międzyzdrojach. Program zielonej szkoły był tak ułożony, aby dzieci miło i przyjemnie spędziły czas w nadmorskiej miejscowości, a przede wszystkim poznały uroki morza i przyrody w Wolińskim Parku Narodowym.
Dzieci odbywały piesze wędrówki nad morze, brały udział w konkursach, oglądały filmy edukacyjne, zwiedziły Rezerwat Żubrów, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Figur Woskowych oraz były na wycieczce na Wzgórzu Zielonka, gdzie obserwowały Wsteczną Deltę Świny oraz Jeziorko Turkusowe.
Oprócz tego odbywały się piesze wycieczki na Górę Kawczą, gdzie uczniowie zapoznali się z pojęciami: klif, reda, zatoka, wyspa, wody oblewające wyspę Wolin, wyznaczali kierunki świata.
Obserwowali również podczas kolejnej wędrówki Zalew Szczeciński oraz Morze Bałtyckie z punktu widokowego na Wzgórzu Kozierowskiego. Odbyły się również spacery szlakiem pomników przyrody w Międzyzdrojach oraz ścieżką dydaktyczną „Poznaj las”. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości zdobyte na lekcjach dotyczące funkcji lasu, gatunków drzew, krzewów i roślin runa leśnego charakterystycznych dla Wolińskiego Parku Narodowego.
W Rezerwacie Żubrów podziwiali wspaniałe zwierzęta jakimi są żubry, oprócz nich zobaczyli sarny, dziki, orły bieliki, poznali ich zwyczaje i cechy charakterystyczne.
W Muzeum Figur Woskowych ujrzeli znane postaci z bajek i filmów, sławnych ludzi oraz ludzi, którzy w jakiś sposób się wyróżniali i byli wyjątkowi. Wszystkie figury zostały wykonane z wosku i wyglądały jak żywe !
W Muzeum Przyrodniczym dzieci mogły zobaczyć faunę i florę oraz bogactwa naturalne Wyspy Wolin. O zwierzętach bardzo ciekawie opowiadała dzieciom pani Dorota.
Pobyt w Międzyzdrojach to także słodki deser na molo, „Kolorowy Dzień”, karaoke, spacer Aleją Gwiazd, pokaz mody, wykonanie prac plastycznych „Bezludna wyspa”, zakup pamiątek na promenadzie, test wiedzy o Międzyzdrojach oraz nauka piosenek.
Dużym przeżyciem okazał się mecz piłki nożnej rozegrany na stadionie miejskim rozegrany pomiędzy uczniami kl. 3a i 3b, a juniorami z międzyzdrojskiej „Fali”. Nasi chłopcy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem rozegrali mecz. Dziewczęta i pozostali chłopcy mocno wspierali swoich kolegów i kibicowali im z całej siły. Niestety nie udało nam się wygrać !!! Mimo to wszyscy byli bardzo zadowoleni, a chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Pobyt na zielonej szkole pozostanie w pamięci uczniów!!!

Opracowanie i zdjęcia: Renata Tylek

Zobaczcie zdjęcia z pobytu na zielonej szkole


Archiwa