• -

XIX KONKURS DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

Category : Konkursy

Uczniowie klasy I a wzięli udział w garnizonowym konkursie wojskowym , którego organizatorem  był Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.

Organizatorzy zaproponowali dwa tematy:

  • „W błękitnym mundurze maszerujemy – Józef Haller i jego armia” oraz
  • „Powstańczy trud, żołnierska radość. Jeden dzień z życia obozowego wojska Tadeusza Kościuszki”.

Pierwszaki wykonały prace plastyczne na oba tematy poznając przy tym historię Polski. Zaangażowanie pierwszoklasistów w tworzenie prac plastycznych to nie tylko propagowanie tematyki wojskowej, ale także patriotyczne wychowanie przez sztukę.

Jury ze wszystkich nadesłanych prac nagrodziło 16 osób, w tym siedmioro z klasy I a !!!

Dwie osoby zdobyły nagrody, a są to Zofia Styrna i Kajetan Gil. Pięć osób uzyskało wyróżnienie, należą do nich: Barbara Kasperkiewicz, Jan Kątniak, Igor Luty, Karolina Litwin i Blanka Masier. Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych dodatkową nagrodą jest zakwalifikowanie  nagrodzonych prac do  konkursu ogólnopolskiego, którego wyniki poznamy za kilka tygodni. Trzymam kciuki za młodych artystów.

Gratuluję.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa